Fare İstilası Belirtileri

Promer Böcek İlaçlama Hizmetleri
fare istila belirtileri

Fare İstilası Belirtileri

Eviniz veya iş yerleriniz farelerin istilası için ideal bir yer sağlayabilir. Mülkünüzün içinde fareler gün boyunca saklanmayı tercih ederler. Aktivite işaretleri yoluyla potansiyel bir istilayı belirlemek genellikle gerçek bir fareyi tespit etmeye çalışmaktan çok daha kolaydır, dolayısıyla en erken işarette profesyonel fare ilaçlama hizmeti almak, bir istilayı etkili bir şekilde kontrol etmek için gereken süreyi kısaltmaya yardımcı olabilir.

Fare Faaliyetleri İşaretleri

Farelerin tipik belirtilerini bulmak, evinizde veya işyerinizde aktif bir istilaya işaret edebilir.                     

 

                                                                                                                                                                     

Fare Dışkıları - Küçük ve koyu renkli (yaklaşık 3 - 8 mm uzunluğunda), bir gecede 40-70 dışkılama,rastgele saçılmış. Özellikle duvar kenarları boyunca, dolap arakalarında veya lavaboların altındaki pisliklere dikkat edin                                                                    .

Yağ Lekeleri - Fareler, süpürgelik levhaları ve duvar boyunca belirlenmiş yolları kullanırlar ve vücutlarındaki yağ ve kirler, vücutlarını duvara sürttükleri için yüzeylerde leke ve koyu renkli izler bırakırlar. Delikleri veya köşeleri çevreleyen koyu lekeler bulabilirsiniz.

İdrar- Yerleşik veya ağır istilalarda, vücut yağı, kir ve idrarla kombine edilerek, 4 cm yüksekliğe ve 1 cm genişliğe kadar küçük höyüklere kadar birikmektedir.

Kemirme Sesleri - İnsanlar genellikle farelerin en aktif olduğu zamanlarda geceleri olağandışı kemirme sesleri duyduklarını bildirirler. Bölme duvar, döşeme tahtaları, tavanlar ve bodrum katları arasındaki sesleri dinleyin.

Fare Yuvaları - Fareler, yuvalarını hizalamak için diğer yumuşak malzemelerle birlikte gazete ve kumaş gibi parçalanmış malzemeleri kullanır. Asma tavanları, duvar boşluklarını, döşeme tahtalarının altında, soba altlarında ve hava dolaplarında kontrol edin. Yuvalar genellikle genç fareler içerecektir.

Fare İzleri (ayak izleri) - Kullanılmayan bodrumlar gibi tozlu ortamlar fare izlerini ve kuyruk izlerini gösterebilir. Aktiviteyi kontrol etmek için un veya talk pudrası serpin ve ertesi gün taze parçalar için kontrol edin.

Canlı veya Ölü Fareler - Gündüzleri ölü bir fareyi tespit etmek, ağır bir istilasın göstergesi olabilir.

Güçlü Koku - Fareler sık ​​sık idrar yapar ve idrarları güçlü bir amonyak benzeri kokuya sahiptir. Koku, ana aktivite yerinin yakınında veya kapalı alanlarda çok güçlü olabilir ve uzun bir süre boyunca geçmeyebilir (bir istiladan sonra bile).

 

Teklif İste İletişim
E-bülten'e kayıt olun!
E-bülten'e kayıt olarak Promer İlaçlama Şirketi yeniliklerinden haberdar olun!