Tahta Kurusu İlaçlama

Promer Böcek İlaçlama Hizmetleri

Tahta Kurusu İlaçlama

Yetişkin tahta kurusu kahverengi renktedir, ancak vücutları beslendikten sonra kızarık görünür. Tam yetişen tahta kuruları nispeten yavaş hareket eder ve 4-5 mm arasında ölçülür. Ev sahipleri bazen tahta kurularının çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük olduğu konusundaki yanlış anlamalarına sahiptir. Yumurtadan yeni çıkmış olanları küçük olabilir ve görmek zor olabilir, ancak yetişkinler çıplak gözle saptanabilir ve gizlenmek için kullandıkları çatlaklarda ve aralıklarda bulunabilirler.Promer ilaçlama profesyonel tahta kurusu ilaçlama servis hizmeti vermektedir.

Tahta Kuruları Hızla Çoğalabilir

Dişiler günde bir ila beş yumurta bırakabilirler ve bir tahta kurusu ömrü boyunca 200 ila 500 yumurta bırakabilirler . Normal oda sıcaklıklarında ve yeterli besin kaynağı ile, 300 günden fazla yaşayabilirler. Tahta Kuruları hızlı bir şekilde çoğalabilir, bu nedenle erken teşhis, daha büyük bir istila olayını önlemeye yardımcı olmak için önemlidir. Entegre haşere kontrol koruma prosedürümüz, evinizi değerlendirmek, çözümler üretmek ve karşılaşabileceğiniz tahta kurusu sorunlarını çözümlemek için çalışır.

Tahta Kurusu Isırığı Etkileri

Tahta kurusundan kaynaklanan en büyük risk ısırıkların tahrişi ya da uyku eksikliği ve stres  ile sonuçlanan psikolojik endişelerdir. Tahta kurusu ısırıkları böceklerin beslenmesinden bir gün veya daha fazla zamana kadar görülebilir hale gelmez, bazı insanlar asla ısırılmaya tepki vermez. Aşırı reaksiyonlarda, büyük kabarcıklar görülebilir. Bu kabarcıklar yavaş yavaş boyutunu küçültür, küçük kırmızı lekeler olur.

Tahta kurusu ısırıkları kaşıntıya neden olabilir ve şişme veya kabarcık benzeri deri iltihaplarına neden olabilir. Bedensel olmayan böcek kaynaklarının cilt tahrişlerine neden olabileceğini de not etmek önemlidir.

Isırık ya da cilt reaksiyonları yaşıyorsanız, bir doktora başvurun. Evde tahta kurusu varsa, onları ortadan kaldırmak için bir haşere kontrol uzmanına başvurulmalıdır.


 

 

Teklif İste İletişim
E-bülten'e kayıt olun!
E-bülten'e kayıt olarak Promer İlaçlama Şirketi yeniliklerinden haberdar olun!