Farelerden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Promer Böcek İlaçlama Hizmetleri
fare ilaçlama

Farelerden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

1.Hantavirüs

Hantavirüs, farelerde oluşan bir virüs çeşididir. Bu virüs, farelere bir zarar vermese de, insanlara çok büyük zararlrar verebilmektedir. Fare idrarının ve pisliğinin koklanması ile bulaşır. %5 ihtimal ile ölüme sebebiyet verebilmektedir.Yorgunluk, kaslarda ağrı, baş dönmesi ve ateş gibi belirtileri vardır.

2.Hıyarcıklı veba

Hıyarcıklı veba, “Kara Ölüm” olarak da bilinen tehlikeli bir hastalıktır. Farelerin taşıdığı pireler tarafından insanlara bulaşabilen bir hastalıktır bu hastalık, birçok kişinin ölmesine sebep olmaktadır. Veba mikrobu kapıldıktan 3 ila 7 gün sonra kendini ateş, deri lekeleri, titreme, halsizlik, kan tükürme ve burun kanaması şekilleriyle gösterir.

3.Leptospiroz

 Leptospiroz, fare kalıntılarının karıştığı toprak ve su yoluyla insanlara bulaşabilen bir rahatsızlıktır. Böbrek yetersizliğine ve akciğerlerde kanamaya sebep olabilmektedir. Dolayısıyla ölümcül sayılabilecek bir hastalıktır. Menenjit, Baş ağrısı, kas ağrısı ve akciğer kanaması gibi belirtileri bulunmaktadır.

Promer haşere kontrol şirketi istanbul genelindeki tüm ilçelerde sonuç odaklı %100 müşteri memnuniyeti garantili profesyonel fare ilaçlama hizmetleri vermektedir.

    

​​​​​​

 

 

Teklif İste İletişim
E-bülten'e kayıt olun!
E-bülten'e kayıt olarak Promer İlaçlama Şirketi yeniliklerinden haberdar olun!