Hamam Böceği İstila Belirtileri

Promer Böcek İlaçlama Hizmetleri
hamam böceği istila belirtileri

Hamamböceği İstila Belirtileri

Bir hamamböceği sorununun işaretlerini bulmak gerçek böcek zararlılarından genellikle daha kolaydır.

Hamamböcekleri gece boyunca en aktif olan zararlılardandır. Gün boyunca çoğunlukla dolap içlerinde ve çatlaklarda kalmayı tercih ederler, çoğunlukla geceleri beslenirler.

Hamamböcekleri, evinizde bulunan her türlü yiyeceğe çekilmektedir. Gıdalardan, kâğıttan, ambalajdan, plastikten ve kumaşlardan hayvansal maddeye (hamster ve tavşan pisliği) kadar her şeyi yiyebilirler.

İstila İşaretleri

Evinizde veya işinizde bir sorun olduğundan şüpheleniyorsanız , hamam böceği olup olmadığını anlamanın bazı basit yolları vardır.

  • Alışılmadık bir koku - Yerleşik bir hamamböceği istilası, temas ettikleri öğelere işleyen kalıcı ve hoş olmayan bir koku üretir.
  • Hamamböceği pisliği - Eğer az su varsa, hamamböceği siyah silindirik dışkılar üretecektir. 2 mm uzunluğunda.
  • Dışkı izleri - Su bol olduğunda hamamböceği kahverengi ve düzensiz şekilli smear izleri üretecektir. Yatay yüzeylerde ve hamamböceği çalındığı duvar kat kavşaklarındaki işaretleri kontrol edin.
  • Dökülen deri - Hamamböcekleri yetişkinlere olgunlaştıkça 5-8 kez "nnfamalı" derileri döker. Bunlar genellikle barınma yerlerine yakın bulunurlar.
  • Banyoları, mutfakları ve çamaşırhaneleri kontrol edin - Alman hamamböceği sıcaklık ve neme ihtiyaç duyar, bu nedenle banyolarda, çamaşırhanelerde ve mutfak alanlarında ve çevresinde bulunabilir. Aynı zamanda, cam ve cilalı metal gibi pürüzsüz yüzeyleri kolaylıkla tırmanabilen iyi dağcılar; Ayaklarındaki yapışkan pedlerden dolayı.
  • Bodrum katını kontrol et - Doğu hamamböceği, daha serin ve nemli koşullar ile başa çıkabilir ve bodrumlarda ya da kanalizasyonlarda daha sık rastlanır. Koşullar tolere edilebiliyorsa, çöp ipuçları gibi alanlarda dışarıda yaşayabilirler. Alman hamamböceği kadar çevik değiller, ancak kaba tuğla gibi bir yüzeye çıkabilirler.

 

Yukarıdaki işaretlerden herhangi birini tespit ettiyseniz , hamamböceklerinden hızlı bir şekilde kurtulmak için profesyonel destek almanız gerekir .

Hamamböceği aktivitesi belirtileri için evinizin veya işinizin hamam böceği için ilaçlanlaması için bizi arayın .

Profesyonel hamam böceği ilaçlama çözümleri, bu haşereyi kontrol etmek için etkili yollar sunar ve gelecekteki bir hamamböceği problemini önlemenin en güvenilir yoludur .

Teklif İste İletişim
E-bülten'e kayıt olun!
E-bülten'e kayıt olarak Promer İlaçlama Şirketi yeniliklerinden haberdar olun!